Godziny otwarcia : Pon. - Czw.: 09.00 do 20.00, Piątek 08.00 do 18.00
  Kontakt : TEL. 67 349 04 04

Implanty stomatologiczne

Implanty stomatologiczne

W naszym centrum stomatologicznym wszczepiono  1,5 tys. Implantów wykonując na nich korony, mosty oraz protezy. Cały proces leczenia od wszczepienia implantów do zacementowania pracy protetycznej zajmuje około od 3 do 4 miesięcy.

Co to jest implant ?

Implant dentystyczny jest odpowiednikiem korzenia zęba, osadzony jest w kości żuchwy lub szczęki i stanowi filar dla odbudowy protetycznej takiej jak korona, most czy proteza. Implant dentystyczny jako jedyne rozwiązanie w stomatologii nie maskuje braku zębowego, ale odtwarza prawidłowo funkcjonujący i świetnie wyglądający nowy ząb.

Implanty wykonane są z tytanu. Jest to materiał całkowicie biozgodny, a co za tym idzie organizm uznaje go za swoją integralną część. Wszczepienie implantu (część chirurgiczna) polega na wprowadzeniu go w taki sposób aby, kość obudowała się szczelnie wokół niego. Proces ten nazywa się „osteointegracją” i pozwala na stabilne i mocne utrzymanie nowego zęba. Wszczepienie samego implantu nie uzupełnia brakującego zęba.

Aby przywrócić pełną funkcjonalność konieczna jest odbudowa protetyczna taka jak korona, most, proteza, która jest mocowana na implancie lub implantach. Nazwano to częścią protetyczną, która jest wykonywana po ostatecznym czasie osteointegracji. Istnieją różne sposoby oraz możliwości uzupełnień protetycznych w zależności od tego, jaki materiał stosujemy. Więcej informacji na temat tego jakie rozwiązanie protetyczne może być dla Ciebie najlepsze, znajduje się w dalszej części tekstu.

Czy wszczepienie implantu jest bolesne?

Większość zabiegów implantologicznych jest wykonywanych w znieczuleniu miejscowym. Przy nowoczesnych metodach leczenia i znieczulenia, większość pacjentów nie zgłasza dyskomfortu podczas zabiegu. Po zabiegu niewielkie dolegliwości bólowe i dyskomfort nimi spowodowany można złagodzić ogólnodostępnymi lub specjalistycznymi środkami przeciwbólowymi. Nasi lekarze dokładnie przekażą Państwu co stosować.

Jakie system stosujemy?

Implanty dwuczęściowe

To jak sama nazwa wskazuje implanty składające się z części poddziąsłowej (korzeniowej)         i części naddziąsłowej, którą trzeba przykręcić później, i na której wykonuje się protetykę.

Wkręcane są metodą klasyczną tzn. po rozcięciu dziąsła i odsłonięciu kości wytwarzamy łoże implantu, w które wkręcamy implant.

Generalnie implanty te jak sama nazwa mówi składają się z części poddziąsłowej a część naddziąsłową, po trzech miesiącach od założenia, należy dokręcić i dopiero na niej można stworzyć koronę.

Implanty dwuczęściowe są wkręcane metodą klasyczną tzn. rozcinamy dziąsło, wprowadzamy implant, zaszywamy dziąsło i implant wrasta się 3 miesiące. Po tym czasie odsłaniamy implant, dokręcamy część naddziąslową i dopiero na niej możemy stworzyć pracę protetyczną.

Jaki jest czas leczenia ?

Reasumując  etapy i czas wykonania pracy implanto – protetycznej.                       

Implanty dwuczęściowe:

  • Wkręcenie implantu metodą klasyczną z rozcięciem dziąsła. Wgajanie 3 miesiące, implantu nie widać – jest pod dziąsłem
  • Odsłonięcie implantu, założenie śruby gojącej na okres 2 tyg.
  • Dokręcenie łącznika (część naddziąsłowa), pobranie wycisków.
  • Przymiarka pracy protetycznej.
  • Zacementowanie korony.

 

Rodzaje prac implanto-protetycznych

Stałe

Czyli zacementowane, nie wyjmowane, jak zęby własne. Mogą to być pojedyncze KORONY odtwarzające brak jednego zęba, lub MOSTY odtwarzające brak kilku zębów. W przypadku bezzębia dzięki wszczepieniu 8 implantów można stworzyć most składający się z 12 do 14 koron połączonych ze sobą. Do tych prac najczęściej wykorzystujemy  implanty jednoczęściowe. Stosunek ilości implantów do ilości robionych na nich koron ustala się indywidualnie, nie zawsze jest  to 1:1.

Ruchome

Czyli protezy wyjmowane z ust, osadzone na  zębach własnych lub implantach. Dzięki takiemu rozwiązaniu proteza jest stabilnie umocowana, a pacjent zyskuje wysoki komfort jej użytkowania.

Najczęściej w przypadku bezzębia stosujemy implanty dwuczęściowe.

Poznaj naszą całą ofertę