Godziny otwarcia : Pon. - Czw.: 09.00 do 20.00, Piątek 08.00 do 18.00
  Kontakt : TEL. 67 349 04 04

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe

Inaczej leczenie endodontyczne zajmuje się leczeniem chorej miazgi zęba .Już sama nazwa wywołuje  u pacjentów przerażenie, gdyż kojarzy się z bólem i cierpieniem.

A dlaczego?

Musimy zdać sobie sprawę, że leczenie próchnicy w jej początkowym stadium, gdzie wystarczające jest wykonanie plomby – nie boli. Jednak nie leczona próchnica doprowadza do zapalenia miazgi (nerwu w zębie),co dla pacjenta odczuwalne jest jako silny ból, często również w nocy .

Wszystkie zabiegi wykonywane w gabinecie, są wykonywane w znieczuleniu, aby pacjent nie cierpiał.

Dlaczego często spotykamy się z sytuacją, że pacjenci mają źle przeprowadzone leczenie kanałowe? Może to wynikać z braku odpowiednich narzędzi w gabinecie, braku odpowiednich umiejętności lekarza w zakresie leczenia kanałowego, lub budowa zęba uniemożliwia jego poprawne przeleczenie.

W państwowej opiece medycznej leczenie kanałowe zębów przewidziane jest tylko do zębów trzecich. Leczenie dalszych zębów jest robione tzw. metodą amputacyjną tj. nie wchodzi się do kanału korzenia zęba. W kanałach korzeniowych śladem po poprawnie przeprowadzonym leczeniu kanałowym są białe kreski w korzeniach zębów, widoczne na zdjęciu radiologicznym, które ani nie wychodzą poza korzeń, ani nie kończą się przed jego wierzchołkiem, i są w liczbie odpowiadającej ilości kanałów w zębie – od 1 do 3, a nawet  4.

Nieprawidłowo leczony ząb, pozostawiony bez poprawienia nieudanego leczenia, zawsze prędzej czy później przysporzy bólu pacjentowi i trzeba będzie go usunąć.

W naszym centrum stomatologicznym posiadamy najnowocześniejsze i najlepsze narzędzia do leczenia kanałowego zarówno ręczne jak i maszynowe. Leczenie przeprowadzamy pod kontrolą endometru – urządzenia pozwalającego ocenić długość korzenia zęba, oraz pod kontrolą RTG.

Lekarze posiadają wysokie kwalifikacje podparte specjalistycznymi kursami, a ich wiedza jest stale poszerzana o nowe techniki leczenia pojawiające się we współczesnej stomatologii.

Poznaj naszą całą ofertę