Godziny otwarcia : Pon. - Czw.: 09.00 do 20.00, Piątek 08.00 do 18.00
  Kontakt : TEL. 67 349 04 04

Implanty – nowoczesna technologia w przystępnej cenie?

Implanty – nowoczesna technologia w przystępnej cenie?

Implanty to obecnie najnowocześniejsza metoda odbudowy braków uzębienia, która pozwala na osiągnięcie niezwykłej estetyki i komfortu porównywalnej z faktem posiadania własnych zębów. Dodatkowo implanty nie muszą być drogie, co udowadniamy na każdym kroku w naszym Centrum Stomatologicznym.

Czym właściwie są implanty?

Implanty to sztuczne elementy zastępujące korzeń utraconego zęba, który wprowadzany jest do kości szczęki lub żuchwy podczas nieskomplikowanego zabiegu chirurgicznego. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny i niebolesny dla pacjenta.

Z czego zbudowane są implanty?

Implant to w uproszczeniu tytanowa śruba o specjalizowanym kształcie i o odpowiednio przygotowanej powierzchni. Śruba ta stanowi oparcie dla porcelanowej korony protetycznej.

Wszczepiono implanty – co dalej?

Kolejnymi krokami są już prace protetyczne. Ten rodzaj leczenia polega na trwałej i kosmetycznej odbudowie lub całkowitym odtworzeniu brakujących zębów. W procesie leczenia stosujemy dobrane pod kątem potrzeb korony pełnoceramiczne lub cyrkonowe. Niekiedy do odbudowy braków w uzębieniu stosuje się mosty protetyczne stosowane podczas uzupełniania większych ilościowo braków w uzębieniu. Szeroko stosowane są także protezy na implantach. Oczywiście optymalną metodę odbudowy dobierze dla Państwa nasz specjalista.