Godziny otwarcia : Pon. - Czw.: 09.00 do 20.00, Piątek 08.00 do 18.00
  Kontakt : TEL. 67 349 04 04

Leczenie kanałowe

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe to sposób na zachowanie własnych zębów, szczególnie tych znaczne zniszczonych próchnicę, która doprowadza do nieodwracalnego zniszczenia miazgi tkanek zęba. Proces lecenia polega na usunięciu zmienionej zapalnie miazgi z wnętrza zęba w znieczuleniu miejscowym, aby zapewnić pacjentowi komfort podczas wykonywania zabiegu.

Jak objawiają się choroby miazgi, wymagające leczenia?

Najczęstszym objawem zdradzającym problemy z miazgą jest tępy lub ostry ból, długotrwała nadwrażliwość zęba na ciepło i zimno, uczucie bólu zęba przy dotyku – również tkanek przylegających do zęba. Należy mieć również na uwadze, że czasami objawy nie występują, a sam problem z zębem udaje się zdiagnozować jedynie podczas badania stomatologicznego lub podczas RTG.

Jak wygląda zabieg leczenia?

Podstawą sukcesu w leczeniu kanałowym jest zachowanie sterylności w trakcie opracowywania kanałów zębowych.

Pierwszym krokiem jest badanie i prześwietlenie zęba oraz wykonanie znieczulenia miejscowego. Następnie zakładany jest koferdam, czyli specjalny materiał którego zadaniem jest odizolowanie leczonego zęba od jamy ustnej.

Kolejnym krokiem jest otwarcie zęba i usunięcie zapalnie zmienionej miazgi przy pomocy narzędzi ręcznych jak i mechanicznych. Pomocnym narzędziem dla lekarza jest endometr, czyli urządzenie dłużące do badania pozycji narzędzia w kanale. Dodatkowo podczas tego etapu stosowane jest nieustanne płukanie chemiczne kanałów celem im dezynfekcji.

Ostatnim krokiem jest wypełnienie kanałów biokompatybilnym materiałem, który wypełnia kanał jak i wszelkiego rodzaju odgałęzień kanałów. Po zakończeniu zabiegu jest zakładany opatrunek pomocny do czasu ostatecznej odbudowy.

 

Poznaj naszą całą ofertę